Dovolená Chorvatsko | Dovolená v Chorvatsku

chorvatsko-bg-header-title.png
     
         

Dovolená v Chorvatsku

 

Chorvatsko už léta vévodí žebříčku oblíbenosti mezi českými turisty. Pohodlně dostupná a jazykově blízká země totiž nabízí překrásné přírodní podmínky a moře tak křišťálově čisté, jak jej jinde ve Středomoří nenajdete. Dovolená v Chorvatsku je pro Vás to pravé!

Chorvatské břehy jsou ovšem výjimečné nejen mořem. Jsou lemovány nečekaně pestrou vegetací - borové a olivové háje, palmy, cypřiše, vavříny, agáve a také volně rostoucí levandule a tymián, které okouzlují nezapomenutelnou vůní. Vzácné druhy rostlin a živočichů nalezneme zejména v osmi národních parcích: Plitvická jezera, horské masivy Risnjaku a Severního Velebitu, kaňony Paklenice, údolí řeky Krka s monumentálními vodopády a ostrovní národní parky  Brijuni, Kornati, a Mljet.

V oblasti chorvatského přímoří se nachází řada památek zapsaných na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, které jistě stojí za vidění. Jde o historické centrum Dubrovníku, Diokleciánův palác ve Splitu, Eufraziovu bazilika v Poreči, historické centrum Trogiru, katedrálu sv. Jakuba v Šibeniku a Starogradsko polje na ostrově Hvar.

Kromě těchto oficiálně krásných míst je však v Chorvatsku řada „obyčejných“ zákoutí, ostrovů, pláží, či městeček, která Vás snadno chytnou za srdce a nepustí. Vyražte na dovolenou v Chorvatsku s travel.cz!

Zájezdy Chorvatsko autobusem se stravou - skvělé ceny!

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

 
 

Ubytování

 

Ubytování v chorvatských letoviscích nabízejí hotely, kempy i soukromí ubytovatelé. Obecně lze říci, že se zvyšuje standard ubytování, přibývá služeb pro hosty, a spolu s tím rostou i ceny.

Nejfrekventovanější je ubytování v soukromých pokojích a apartmánech. I přesto, že nabídka je velmi široká, může se stát, že ve vrcholné sezóně na nejatraktivnějších místech bude veškerá kapacita vyčerpaná. V takovémto případě je proto vhodnější zajistit si ubytování předem přes české cestovní kanceláře nebo specializované turistické portály. Hotely se v Chorvatsku rozdělují do kategorií podle vybavení a označují hvězdičkami – dvěma až pěti. Obecně platí, že je výhodnější zajistit si tento typ ubytování prostřednictvím cestovní kanceláře – ta jednak ověří kvalitu ubytování a jednak díky množstevním slevám může nabídnout i lepší než pultové ceny. Kempy se v Chorvatsku rovněž označují hvězdičkami – jednou až čtyřmi. Nalezneme je zejména na Istrii a Kvarnerských ostrovech. Pozor, volné táboření v přírodě mimo vyhrazená místa je vzhledem k nebezpečí vzniku požárů zakázáno a přísně pokutováno.

Doprava

 

Do Chorvatska je možno cestovat automobilem, autobusem, letecky či po železnici. Budete-li cestovat do Chorvatska autem, nezbytně budete potřebovat platný řidičský průkaz, technický průkaz a doklad o pojištění vozidla (zelenou kartu). Pro jízdu po rakouských a slovinských dálnicích nezapomeňte na dálniční známku, krom toho jsou zde ještě placené úseky dálnic. Dálniční poplatky v Chorvatsku jsou vybírány formou mýtného za určitý úsek dálnice. A ještě poslední doporučení – pokud to lze, necestujte o víkendu, vyhnete se tak čekání v kolonách.

Pokud si vyberete cestování autobusem, kromě cestovních kanceláří, které mohou prodávat zbývající místa ve svých autobusech, můžete využít služeb řady českých dopravců, kteří v sezoně provozují pravidelné linky na jadranské pobřeží. České dráhy bohužel již od roku 2010 neprovozují autovlak Jadran Expres na lince Praha - Split. Pro ty, kdo dávají přednost cestování po železnici, zůstává jen možnost spojení s minimálně dvěma přestupy - ve Vídni (nebo Budapešti) a Záhřebu. Po loňském krachu nízkonákladové letecké společnosti Sky Europe, která v sezóně létala do Zadaru, Splitu a Dubrovníku, nabízejí přímé letecké spojení na chorvatské pobřeží společnosti ČSA a SmartWings. Stejně jako v případě autobusové dopravy platí, že cestovní kanceláře mohou prodávat zbylá místa na svých charterových letech i ostatním turistům.

Pokud jde o místní dopravu – na pobřeží se jedná zejména o autobusy – existuje zde poměrně hustá síť, ale je třeba bohužel počítat s tím, že autobusy se ne vždy řídí jízdními řády.  Mezi pevninou a ostrovy zajišťují spojení trajekty. Tyto lodní linky provozuje zejména společnost Jadrolinija.

 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje