Tipy na výlety Makarské riviéry | Zajímavosti Makarské riviéry

chorvatsko-bg-header-title.png
     

Tipy na výlety

 

Makarská riviéra žije nejen cestovním ruchem. Kulturní akce, sportovní aktivity nebo výlety do blízkých hor a městeček si tu místní užívají stejně jako turisté. Makarská je zkrátka místem, kde zábava není pojem uměle vytvořený pro sezónní hosty.

Zajímavá místa a tipy na výlety

 

Přímo na Makarské riviéře stojí samozřejmě za návštěvu její středisko – Makarská. Nachází se zde několik kostelů, její dominantou je barokní kostel sv. Marka. Pěkná je procházka na zalesněný poloostrov s kostelíkem sv. Petra. Navštívit lze i františkánský klášter se sbírkou mušlí. V některé z místních cukráren musíte rozhodně ochutnat proslulý dort Makarana.

 U Zaostrogu stojí proslulý františkánský klášter s překrásnou křížovou chodbou a rajským dvorem. Klášterní kostel je vybavený řadou uměleckých předmětů, v klášteře je cenná knihovna a několik specializovaných sbírek.

K pěším vycházkám láká přímořská promenáda spojující jednotlivá letoviska od Brely k Podgoře. Dále jsou možné méně náročné a zajímavé výlety do rázovitých vesnic na svazích Biokova. Některé z nich jsou obydlené a nabízejí vítané ochutnávky místních produktů, většina je však opuštěných - v roce 1962 zasáhlo tuto oblast velké zemětřesení a lidé se z pobořených vesnic odstěhovali na pobřeží. K vidění je typická dalmatská venkovská architektura, nabízejí se i krásné výhledy na pobřeží a ostrovy.

Autem je možno po silnici s mnoha serpentinami dosáhnout nejvyšší vrchol Biokova sv. Jure (1762 m n.m.). Biokovo je chráněnou oblastí, u hlavního vjezdu se platí vstupné. Za slunných dní jsou odtud jasně vidět i ty nejvzdálenější ostrovy na otevřeném moři. Krásné výhledy jsou i do vnitrozemí – je úžasné odtud sledovat východy slunce za letních jiter. Cestovní kanceláře sem pořádají výlety mikrobusem, možný je i pěší výstup z Makarské, ale pouze pro velmi zdatné turisty.

Dále se nabízejí možnosti delších výletů po pobřeží, ať už chcete navštívit turistická města (Omiš, Split, Dubrovník), nebo různorodé pláže v jejich okolí. Ve vnitrozemí můžete zavítat do měst Vrgorac, Imotski a prohlédnout si blízká krasová jezera - Modré a Červené, za vidění stojí i známé poutní místo Međugorje, nacházející se na území Bosny a Hercegoviny. Romantický výlet loďkou slibuje návštěva  ostrovů Brač či Hvar.

Sport

 

Na Makarské riviéře jsou ideální podmínky pro vodní sporty – plavání, potápění, jachting a windsurfing, turistiku (i horskou), cykloturistiku či tenis. Milovníkům adrenalinových sportů nabízejí místní cestovní kanceláře paragliding a létání na rogalech z vrcholků Biokova či sjíždění řeky Cetiny na raftech. Je zde mnoho sportovních zařízení a půjčoven sportovního vybavení, kol, motocyklů, aut i lodí.

Kultura

 

V průběhu letní sezóny, od června do září, probíhají ve větších střediscích tradiční lidové slavnosti a festivaly (např. festival Baškovodské léto, Makarské léto, Tučepské letní večery či Podgorské kulturní léto). V rámci těchto festivalů se konají divadelní představení pod širým nebem, koncerty vážné, lidové, rockové i populární hudby. Kulturní vyžití nabízejí i četné kluby a diskotéky, muzea a galerie.

 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje