Počasí Chorvatsko | Teploty Chorvatsko

chorvatsko-bg-header-title.png
     
         
 
 

Počasí v Chorvatsku

 

Jadranské pobřeží a ostrovy se vyznačují příjemným středomořským klimatem, pro které jsou typické krátké, mírné zimy a dlouhá, teplá a suchá léta, přičemž podzim bývá teplejší než jaro.

Nejvhodnějším obdobím pro návštěvu je červen – září s vrcholem sezóny zhruba od poloviny července do poloviny srpna. Obecně je možno říci, že na ostrovech bývá mírně nižší teplota a méně srážek, než na pobřeží, nejsou to však rozdíly nijak dramatické.

Denní teploty ve vrcholné sezóně se pohybují v rozmezí 25 - 30°C, noční teploty 20 - 25°C, teplota moře je kolem 25°C (čím více na jih, tím jsou teploty vyšší). Upozorňujeme na možnost náhlých dešťů a bouřek, a to hlavně v červnu a září. Optimální vlhkost vzduchu a vysoká slanost vody mají příznivé účinky na zdraví, pozitivně ovlivňují zejména onemocnění horních cest dýchacích a kožní problémy.

Díky příznivému klimatu existují na Jadranu ideální podmínky pro aktivní dovolenou: turistiku (i vysokohorskou v pohořích Velebit a Biokovo), cykloturistiku (zejména na horských kolech, silniční využijete hlavně na Istrijském pobřeží), plavání a potápění (je tu nádherný podmořský svět, ovšem pozor na zrádné proudy a špatný odhad vzdálenosti), jachting, rafting na divokých řekách Cetina a Zrmanja a další aktivity.

Aktuální počasí v Chorvatsku

Počasí Chorvatsko - získejte přehled o aktuálním počasí ve všech částech země. Mapu si pomocí ovládacích prvků můžete přibližovat a posouvat nebo si můžete změnit podkladovou mapu. Klikněte na libovolný symbol aktuálního počasí a získejte podrobnější informace o počasí v konkrétní destinaci.

 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Počasí v oblasti Dubrovnik

Aktualizováno 13/03/2016 01:00polojasnopolojasno13 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Počasí v oblasti Split

Aktualizováno 13/03/2016 01:00polojasnopolojasno12 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje